Znaki drogi

Tłumaczenie: Seweryn Blandzi
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Aletheia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fundacja Aletheia
Wegmarken
83-85277-26-9
filozofia i etyka

Znaki drogi (Wegmarken)to zbiór esejów i wykładów Martina Heideggera, który, obok (...) Holzwege (...) należy do najpopularniejszych i najważniejszych pism autora Sein und Zeit (...) Heideggerowskie interpretacje - rozmowy z wielkimi klasykami zachodnioeuropejskiego myślenia, Platonem, Arystotelesem, Leibnizem, Kantem, Heglem, dążenie do swoistego ontologicznego pogłębienia podwalin metafizyki i źródłowego wyrozumienia zasad i pojęć, jakimi się posługuje, poprzez stałe odniesienie do zapoczątkowań greckich - stanowią o oryginalnej zawartości tego tomu. Wnikliwym analizom myśliciela z Freiburga towarzyszy każdorazowo specyficzny nastrój znamionujący pathos zmagań odkrywcy praźródła, źródłowego doświadczenia bycia i nieskrytości.

źródło opisu: Okładka

| 2016-09-21