Dobrzy żołnierze. Relacja z amerykańskiej wojny w Iraku

The Good Soldiers
978-83-245-9036-0
literatura faktu
Violy

Dramatyczna relacja reporterska z amerykańskiej obecności w Iraku w ramach strategii surge. W styczniu 2007 roku młodych i pełnych optymizmu żołnierzy piechoty morskiej wysłano do Iraku. Ich zadaniem było sprawowanie kontroli nad jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Bagdadu. Przez piętnaście miesięcy niemal krok w krok towarzyszył im David Finkel, dziennikarz "Washington Post"....

W styczniu 2007 roku młodych i pełnych optymizmu żołnierzy piechoty morskiej wysłano do Iraku. Ich zadaniem było sprawowanie kontroli nad jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Bagdadu. Przez piętnaście miesięcy niemal krok w krok towarzyszył im David Finkel, dziennikarz "Washington Post". Powstała relacja będąca żywym obrazem współczesnego konfliktu. Historia Finkela nie pozwala zapomnieć, że wojny wypowiadają politycy, ale ich konsekwencje ponoszą żołnierze i ludność cywilna.

źródło opisu: www.wd.wroc.pl

źródło okładki: empik.com

Frederica-Esperanza | 2016-01-22

O tyle dobra, że pisana na miejscu, podczas pobytu z żołnierzami. I otyle bardzo dobra, iż ceniony amerykański dziennikarz odważył się opisać całą głupotę władzy USA, bezsens wojny, jej interesowność, aspekt wyłącznie biznesowy, itd. Warto, aby po raz kolejny zrozumieć, że każda wojna jest bezsensem i czyimś biznesem i nie broni żadnej demokracji!

GAME_MAN | 2017-05-03

Bardzo dobra pozycja, szczera i prawdziwa do szpiku kości. Wir akcji, emocje, ból i gniew, gorycz porazki i smak zwyciestwa. rozpacz i śmiech, smutek i radosc, rany i kalectwo, życie i śmierc. Zdecydowanie polecam.

Adam | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015