Akira tom 16. Transmutacja

Cykl: Akira (tom 16)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Akira
838787745X
manga, komiks, klasyka, supermoce, japonia
komiksy
Moonlight

Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia - miasto moloch, które nie może się otrząsnąć po III Wojnie Światowej. 38 lat wcześniej naukowcy, próbując okiełznać siłę ludzkiego umysłu, stworzyli straszliwą broń, która zrównała z ziemią Tokio, a wraz nim miasta na całym świecie. Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod...

Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod silnym wpływem dyktatora, Pułkownika, człowieka silnie powiązanego z amerykańskim wywiadem. Stolica odbudowana nad Zatoką Tokijską zmieniła się w cybernetyczną dżungle, terroryzowaną przez młodociane gangi motocyklistów. Na ulicach toczy się otwarta wojna pomiędzy wojskami, a rewolucjonistami dążącymi do obalenia ustroju w państwie.

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl/

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/