Polskie prawo konstytucyjne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akademicka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna
978-83-7601-961-1
prawo, konstytucyjne
Inne
olkens

Podstawę prawną podręcznika stanowi Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r., a także ustawy i inne akty prawne (w tym orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego) regulujące problematykę wolności i praw jednostki oraz organizacji i funkcjonowania naczelnych organów państwowych i samorządu terytorialnego. Książka przedstawia zarówno przemiany, jakie dokonywały się w polskim prawie konstytucyjnym w latach 1918-1997, jak i wprowadzane obecnie rozwiązania, których celem jest dostosowanie prawa do wymogów współczesności. Podejmuje również kwestię członkostwa Polski w Unii Europejskiej i wpływu, jaki miało ono na funkcjonowanie państwa.

źródło opisu: profinfo.pl

źródło okładki: profinfo.pl