Bleach 8. The Blade And Me

ブリーチ
manga, komedia, shounen, akcja
komiksy
Nyiagiro

Trwa "Shattered Shaft", czyli wyjątkowo ciężki etap treningu u Urahary. Jeśli Ichigo nie zdoła go ukończyć, zamiast w strażnika śmierci zmieni się w hollowa! Gdy pochłanianie jego łańcucha przeznaczenia wkracza w decydującą fazę, nagle pojawia się tajemniczy mężczyzna, który może być jego jedyną szansą na przeżycie. Ichigo musi się jednak pospieszyć, gdyż ostatni etap przemiany w hollowa już się rozpoczął!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2011

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Bloo | 2014-09-10
Na półkach: Manga, Z recenzją, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Akcja ładnie się rozwija. Póki co - o dziwo - autor unika zbędnych dłużyzn, a nawet jak w czasie potyczki gadają, nie jest to ani trochę nudne.
Po tym tomie wiem już na pewno, że Urahara zalicza się do moich ulubionych postaci (choć w sumie wiedziałam to wcześniej, a lektura tylko utwierdziła mnie w przekonaniu). Absolutnie niesamowite jest jego poczucie humoru i granie głupa. Tym bardziej robi to wrażenie, gdy nagle Urahara zaczyna zachowywać się bardziej poważnie. Sceny, gdy trenuje Ichiga są naprawdę dobre i pozbawione głupiego gadania. Co więcej, są świetnie narysowane. Wtrącenia z Soul Society są miłym urozmaiceniem, tym bardziej, że po raz pierwszy pojawia się Ichimaru i Kenpachi.
Co jeszcze? Hmmm.
Tłumaczenia się nie czepiam, bom dobry człowiek. Póki co historia nabrała ładnego rozpędu i oby była utrzymana w tym tonie jak najdłużej - co skądinąd wiem, że jest tylko pobożnym życzeniem.

dehira | 2014-08-26

Kilka spostrzeżeń/uwag:
1. Poprawa jakości okładki w porównaniu z tomem 7
2. Przystojny ten miecz jak jest w ludzkiej postaci :)
3. Fakt, że jest do góry nogami na okładce wywołało chwilową konfuzję.
4. Po ściągnięciu kapelutka sklepikarz ma boski fryz "od garnka". Też jest przystojny.
5. Główny bohater jest rysowany odrobinę mniej dziecinnie - podoba mi się ta tendencja.
Czyli sięgam po następny tom.

Regalia | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Ładnie pokazany Zangetsu i jego próby przyciągnięcia uwagi Ichigo. Hollow - cóż, przynajmniej zostało wytłumaczone, że Truskawka staje się nim przez niepełne pozbycie się ciała od duszy czy jakoś tak... Poplątane, ale do mnie przemawia.

Nie wiem po co wciśnięty został rozdział z fajerwerkami - jak dla mnie to dotąd najbardziej kiepski fabularnie rozdział. Poza wiadomością, że brat Orihime przyciągał ważki (sero?), to nie wniósł nic wartościowego do fabuły. Od, taki przerywnik między zadawaniem bęcek, a dostawianiem bęcek.

Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 29 lutego 2012

Faktycznie, akcja niesamowicie pędzi. A tłumaczenie nie jest jakoś bardzo rażące, bywało gorzej, także nie mamy na co narzekać.

ricusia | 2013-02-11
Przeczytana: 2012 rok