Bleach 6. The Death Trilogy Overture

ブリーチ
manga, komedia, shounen, akcja
komiksy
Ayumi_Tsukada

Ichigo oraz Uryuu stawiają czoła nadciągającym hordom Hollowów! Pośród tego zamieszania Ichigo dowiaduje się, dlaczego Quincy nienawidzą Strażników Śmierci. Tymczasem Uryuu zdaje sobie sprawę, że opada z sił... Co zrobi wobec nieustającego napływu sił wroga!? Czy w Ichigo obudzi się nowa moc!?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2010

źródło okładki: jpf.com.pl

Bloo | 2014-09-10
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Tak, nareszcie skończyła się potyczka Ichiga z Ishidą, znaczy się, który z nich pokona więcej Hollowów. Czy wspominałam już, że jednego i drugiego przełożyłabym przez kolano i spuściła takie manto, że pamiętaliby do końca życia? Ekhm, tak. No więc generalnie w tomie mamy opowieść wyjaśniającą, czemu Uryuu tak bardzo nienawidzi shinigami (jego tekst: "Jestem Quincy i nienawidzę shinigami" jest mega-wkurzający). Generalnie męczyłam tę część okropnie i naprawdę byłam szczęśliwa, kiedy w końcu rozprawili się z tym wielkim menosem. Choć teraz z kolei zaczyna się psucie Rukii...
Wreszcie pojawiają się Renji i Byakuya. Wreszcie było dużo Urahary. I jeszcze zjawiła się Yoruichi na dokładkę <3
Kreska jest naprawdę fajna, choć pierwszy rysunek Byaku i Renjiego absolutnie mnie przeraził. Byli makabrycznie krzywi i śmieszni... Ale wszystko rekompensowały zabójcze miny Ichiga i świetne ujęcia twarzy Urahary <3 ^^
To by było chyba wsio.

książek: 1910
dehira | 2014-08-26

Uwalnianie i wstrzymywanie energii zostało porównane w tym tomie do zabawy kranem! Już to wystarczyło, żeby parsknąć śmiechem :)
Zawiązuje się jakaś akcja, która wygląda na motyw przewodni kilku następnych tomów - nareszcie! Zaczynało mi brakować dużej draki.
Mam wrażenie, że rysunki są coraz lepsze.
Lubię sposób wysławiania się głównego bohatera - chyba zasługa tłumacza.
Sięgam po następny tom :)

książek: 1948
Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 27 lutego 2012

Jakież to cudowne uczucie być dumnym z bohatera mangi / książki. Uwielbiam tomy przepełnione taką ilością akcji.

ricusia | 2013-02-11
Przeczytana: 2012 rok