Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana

Cykl: Szkolny detektyw (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
detektywistyczna, przygodowa

Leszek Morszol (pseudonim: Mors) to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z "Gwiezdnych Wojen", teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie. Alicja Pankiewicz (pseudonim: Pinky) ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi...

Alicja Pankiewicz (pseudonim: Pinky) ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

Para szkolnych detektywów tym razem przeżywa niezwykłe przygody w Górach Świętokrzyskich. Nawet zwykła szkolna wycieczka może czasami zmienić się w niebezpieczną wyprawę, a sprzątanie sklepu ze starociami – w sensacyjną aferę.

Czy Morsowi i Pinky uda się odnaleźć zaginione archiwum pułkownika Bergmana?

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2008]

manet110 | 2013-05-14
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Świetna książka o Morsie i Pinky, którzy na wycieczce do gór poznają legendę o zaginionym archiwum pułkownika Bergmana. Potem wszystko poszło jak piorun. Morsowi udało się odnaleźć archiwum i pieniądze, które zostały przeznaczone na kolejną wycieczkę szkolną.

Fistaszek_23 | 2012-11-17

Pamiętam jak z zapartym tchem czytałam tą książke. Ponieważ nie nalezy ona do najgrupsztch przeczytałam ją dosyć szybko. Książka jest typem takim detektywistycznym. Spodoba się młodszym jak i starszym czytelnikom. Gorąco polecam

tasza | 2011-10-09

krótka o młodych dedektywach, ciekawa, interesująca polecam

werek16 | 2016-05-01

Znowu nudne...