Pieskie wakacje

Wydawnictwo: Demart
978-83-7427-426-5
buytheflowers

Akcja książki Pieskie wakacje zaczyna się w pierwszym dniu wakacji. Główna bohaterka Marysia, właścicielka kota Ziutka budzi się w fatalnym humorze, ponieważ: jej rodzice wyjechali na stypendium naukowe do Kanady, wszystkie koleżanki są na obozach lub koloniach, a ona pozostała pod opieką ciotki Stefy, zapalonej kucharki. Wakacje rysują się jej wyłącznie jako pasmo nudy. Jednak już pierwszego dnia ktoś podrzuca pod drzwi mieszkania Marysi psa. Pies okazuje się suczką i do tego szczenną. Marysia z ciotka Stefa przygarniają całą gromadkę, a dziewczynka próbuje znaleźć dla szczeniaków nowych opiekunów. Natomiast ciotka Stefa spotyka swojego dawnego narzeczonego, który po długiej emigracji wraca na dobre do kraju. Pan Michał zaprasza ciotkę Stefę i Marysię (oraz wszystkie zwierzaki) do swojego domku nad jeziorem, aby tam wspólnie z nim spędziły wakacje. Tam z kolei Marysia spotyka swojego kolegę ze szkoły - Kostka, jego braciszka i nowych znajomych. Marysia i jej nowa paczka spędzają ze sobą dużo czasu korzystając z uroków lata i gościnności ciotki Stefy. Psy dokazują, kwitnie miłość między ciotką o panem Michałem, a Marysia coraz bardziej lubi Kostka. W czasie jednej z wypraw do lasu nastolatkowie znajdują dzikie wysypiska śmieci. Udaje im się zauważyć sprawców więc zgłaszają sprawę na policję. Ponieważ obawiają się, że policja będzie działać zbyt opieszale, decydują się na nocną wyprawę, aby pomóc policjantom w ujęciu sprawców. Okazują się nimi złodzieje samochodów, którzy do lasu wyrzucali m.in. części samochodowe. Rodzice niezbyt zachwyceni działaniami dzieci doceniają ich odwagę. Książka "wciąga" od pierwszej strony, jest napisana z humorem, z odrobiną ironii; dowcipnie zilustrowana, dzieje się w niej dużo i szybko.

Na półkach: Przeczytane, Demart

Jest to książka dla młodzieży, na moje oko 9-12 lat :) Ale to tylko takie moje zdanie, z tego wieku wyrosłam już jakiś czasu temu :)

Książka opowiada nam o 12-letniej Marysi, której rodzice naukowcy wyjechali na całe 2 miesiące wakacji do Ameryki, zostawiając ją pod opieka ciotki Stefy.
Marysia jest załamana, wszyscy znajomy wyjeżdżają gdzieś na wakacje, a ona zostanie w domu sama z ciotką i grubym kotem.

Na szczęście wszystko diametralnie się zmienia. W ich życiu pojawia się pan Michał, pięć psów, czterech nowych przyjaciół i jeszcze kilku ciekawych gości, oraz sprawa detektywistyczna do rozwiązania, a ona wakacji wcale nie spędzi w nudnym mieście :)

Książka jest ciekawa (zaciekawiła nawet mnie, a jednak jestem już poza tym przedziałem wiekowym :P )
W tym opowiadaniu znajdziemy 36 krótkich rozdziałów. Ciągle coś się dzieje i myślę, że czytelnik nie może się nudzić przy tylu bohaterach i ich przygodach :)

Gryzmołkowe ilustracje są bardzo fajne i jest ich całkiem sporo co dodaje...

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Polecam dla dzieci 10-13 lat. Książka opowiada o dziewczynce Marysi, której rodzice wyjechali do pracy za granicę na całe wakacje, a do niej przyjechała ciotka. Pewnego dni znajdują pod drzwiami grubą suczkę, którą przygarniają. Pierwszej nocy suczka się oszczeniła i tak oto mają już pięć psów. Postanawiają zrobić plakat, a na dodatek były narzeczony cioci Marysi zaprosił je na całe wakacje do siebie do domku letniskowego. Tam Marysia pozna nowych przyjaciół, wezmą udział w rozwiązaniu zagadki wyrzuconych śmieci do lasu ... Po prostu zmieni się życie ich wszystkich włącznie z życiem ciotki. Książka może być, choć nic takiego ekstra w niej nie ma, przez to ocena jest jaka jest.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/09/pieskie-wakacje.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

Basiasup | 2011-06-10

Nudne jak flaki z olejem.. Nie mogłam wytrzymać i nie skończyłam. Może trafi do młodszych czytelników.. Do mnie nie bardzo.

Patrycja | 2012-04-20
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam w podstawówce, i polecam dla takiej grupy wiekowej :p

kolecola | 2011-12-21
Przeczytana: 08 marca 2007