Jutlandia 1916

The Battle of Jutland
Jutlandia, bitwa, Niemcy
historia
gall21

Monografia największej bitwy morskiej pierwszej wojny światowej, która - choć nie przyniosła decydującego rozstrzygnięcia - przyśpieszyła klęskę sił morskich Niemiec. Odtąd cesarska flota wojenna nie była w stanie zagrozić brytyjskiej Grand Fleet i przerwać brytyjskiej morskiej blokady Niemiec. Była to największa bitwa morska od czasu, kiedy Henryk VIII uzbroił swoje okręty w wielkie...

Była to największa bitwa morska od czasu, kiedy Henryk VIII uzbroił swoje okręty w wielkie działa.
Książka w porównaniu z pierwszym wydaniem jest uzupełniona przez autora o nowe, stopniowo odtajnione przez Brytyjczyków materiały archiwalne, m.in. dokumenty brytyjskiego admirała Harpera.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl