Martine se déguise

Martynka dostała zaproszenie na bal kostiumowy. Jak poradziła sobie ze zniszczona sukienką?

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Donata | 2017-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2017

Martynka idzie na bal, to książeczka z serii: "Moje pierwsze Martynki".
Jest to opowiadanie pani Wandy Chotomskiej na podstawie książek Gilberta Delahaye'a i Marcela Mariliera.
Czytane wydanie: Podsiedlik, Raniowski i spółka.
Opowiadanie jest pisane wierszem. Jest ono krótkie, więc dzieci raczej dotrwają do końca opowiadania.
Córka jest to książeczką zachwycona. Udaje, że sama czyta.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Malycielaczek | 2011-07-26

biedna MARTYNKA