Młodzież a subkultury

Wydawnictwo: Żak
83-86770-91-0
młodzież, subkultury
adorable

Książka jest pełnym obrazem tego co dzieje się aktualnie w środowiskach młodzieżowych w Polsce. Sytuacja przedstawiona jest z pokazaniem podłoża z którego wyrosła, zarówno na gruncie krajowym jak i międzynarodowym. Książka nie jest tylko rejestracją faktów, ale również sugestią rozwiązywania skomplikowanych spraw tego zjawiska. Pasjonująca lektura dla czytelnika w każdym wieku i na różnym...

Książka nie jest tylko rejestracją faktów, ale również sugestią rozwiązywania skomplikowanych spraw tego zjawiska. Pasjonująca lektura dla czytelnika w każdym wieku i na różnym poziomie intelektualnym.

adorable | 2012-01-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Książkę czyta się szybko, ponieważ w dość interesujący sposób opisuje różne subkultury młodzieżowe. Oczywiście, nie można brać wszystkiego do siebie, gdyż praca Marka Jędrzejewskiego ma ponad 10 lat, więc niektóre rzeczy zmieniły się. Jednakże, książka zawiera dość dużo ciekawych wiadomości, ukazuje różne zależności oraz różnice między subkulturami.

Trochę zdziwiło mnie i lekko zirytowało to, iż autor dość sceptycznie i krytycznie podchodzi do prawie każdej subkultury, aby w podsumowaniu znajdującym się na końcu książki "Młodzież a subkultury", stwierdzić, iż starał się przedstawić je z pozytywnej strony.

Katarzyna | 2017-06-07

przekrój przez subkultury w Polsce lat 90. Jak wiemy w tej materii czas ma ogromne znaczenie widać jak wiele się zmieniło, jak zmieniła się młodzież, niemniej jednak warto zapoznać się z opinią autora, który nakreslil dość plastycznie obrazy najbardziej znanych w tym okresie "ruchów młodzieżowych".

Popipopipopo | 2016-09-01
Przeczytana: 23 października 2016