Komunikacja interpersonalna w rodzinie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
83-232186-3-0
wychowanie w rodzinie
Sandra-Wilczyca

"Praca odnosi się do ważnego problemu, [...] jakim jest diagnozowanie i kształtowanie komunikacji w rodzinie. W krajowej literaturze przedmiotu odczuwa się brak kompleksowych opracowań na ten temat. Istotnie wzbogaca wiedzę psychologiczną dotyczącą zaburzeń komunikowania się w rodzinie także o możliwości terapii i profilaktyki w tym zakresie. Oparta na bogatej i aktualnej literaturze przedmiotu, zarówno krajowej, jak i zagranicznej.
[...] Może być adresowana do pracowników nauki, terapeutów zajmujących się praktycznie terapią rodzin, a także studentów psychologii i pedagogiki.
prof. dr hab. Mieczysław Radochoński
(fragment recenzji)

źródło opisu: http://www.press.amu.edu.pl/

źródło okładki: http://www.press.amu.edu.pl/

Sandra-Wilczyca | 2011-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2011

Książkę czytałam przymusowo na potrzeby studiów wiec byłam trochę negatywnie nastawiona ale nie było źle.W celach naukowych informacje podane w jasny, zwięzły sposób. Jeśli ktoś tak czyta dla siebie to fajnie opisane różnice komunikacji mężczyzn i kobiet ale brakuje przykładów z życia i głębszego odniesienia teorii do praktyki.

książek: 2090
książek: 2069