Zadania domowe. Podręcznik przetrwania dla rodziców

Wydawnictwo: eSPe
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7482-383-8
psychologia, wychowanie dzieci
mantra

Ile razy zdarzyło się wam kłócić z dziećmi, próbując skłonić je do odrabiania lekcji? Jak często spędzaliście całe popołudnie, starając się za wszelką cenę przekonać swoje dziecko do nauczenia się jednej strony z podręcznika? Wiecie, że nierzadko przed odrabianiem zadań domowych rozgrywa się prawdziwa bitwa, która wyczerpuje psychicznie obie strony. Autor tego poradnika oferuje Wam proste...

Autor tego poradnika oferuje Wam proste rady, jak w krótkim czasie zachęcić dziecko do pracy. Prezentuje triki mobilizujące dzieci i skuteczne strategie przeciwdziałania pojawiającym się w toku nauki trudnościom. Pomaga dostrzegać błahe z pozoru rzeczy, które zniechęcają do nauki. Wyjaśnia też, dlaczego tak szybko denerwujemy się podczas pracy z dzieckiem i jak sobie z tym zdenerwowaniem radzić.

Na półkach: Przeczytane, ESPe

I znów coś nie tyle dla maluchów, co dla ich opiekunów. A przede wszystkim dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, bo to oni najlepiej zrozumieją przesłanie tego poradnika.

Zadania domowe to niewielka książka, która stara się wspomóc dzieci i ich opiekunów w dość trudnym temacie związanym z odrabianiem z nim prac domowych. Oj, choć moja córka ma zaledwie 5 lat to już martwię się co będzie dalej. Nie raz zdarzało mi się wykonywać tę jakże niewdzięczną pracę z bratanicą lub moim małym sąsiadem i zdaję sobie sprawę, że często jest to nie lada wyzwanie.

Przede wszystkim nasuwa nam się pytanie po co w ogóle są prace domowe i czemu mają służyć. W końcu nasze dzieci większość czasu spędzają w murach szkoły, czemu więc swój wolny czas nie mogą przeznaczyć na przyjemności lub rozwijanie swoich zainteresowań? Z całą pewnością większość dorosłych zadaje sobie takie samo lub bardzo podobne pytania. Oczekują na nie także konkretnej odpowiedzi i w tym poradniku je znajdą.

Ten poradnik omawia...

Anna_R | 2012-09-15