Księżniczki

Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

śpiąca królewna, Kopciuszek, Królewicz i królewna to bajki, które powinno poznać każde dziecko. Piękne ilustracje oraz język zrozumiały dla młodych czytelników sprawią, że opowieści te na długo pozostaną w ich pamięci. Okładka: twarda, Rok wydania: 2006,

Dzisiaj tak dla zupełnej odmiany mama chłopca zajmie się recenzją książeczki zupełnie do chłopca nie pasującej ;) A czemuż to tak dziwnie? Skąd u nas księżniczki? A no właśnie nie dla Nikodema, on nie lubi takich "dziewczyńskich" książek jak sam to ujął... Za to Nikusiowa kuzynka wręcz przeciwnie, księżniczki ubóstwia, kiedy więc zobaczyłam tę pozycję na stronie wydawnictwa Siedmioróg po prosty wiedziałam, że musi ona do nas trafić. Ależ się panienka nasza ucieszy :)

Przyznam Wam się, że ja w temacie księżniczek i innych tym podobnych rzeczy nie jestem zbytnio obeznana. Jednym z powodów jest to, że jestem mamą chłopca więc pogadać możemy sobie o samochodach, piłce czy jakiś innych maszynach ciężkich, ale o laleczkach czy innych takich już nie specjalnie. Ale powiem Wam, że ja sama w dzieciństwie byłam raczej małym łobuzem co to biegał po dzielnicy umorusany, znał dookoła wszystkie możliwe psy, z wieloma byłam na tyle zaprzyjaźniona, że za zgodą właścicieli pakowałam im się nawet...

ziza | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

jedynym plusem są mistrzowskie ilustracje. a tak- drogie mamy- czy naprawdę chcemy wpajać naszym córkom że jedyne wartości życia to - piękno i piękna kieca? później dziwimy się że młodzież jest pusta i tępa i tylko gadżety, ubrania i zaloty w głowach? a jaka ma ta młodzież być, skoro my- dorośli- nie potrafimy wpoić dziecku prawdziwych wartości i to nie mówiących że najważniejsze jest piękno i ubranie. u mnie kopciuszki poszły do śmieci

gabi | 2014-09-13
Kropka27 | 2016-11-16