Architektura systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Wzorce projektowe

Wydawnictwo: Helion
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Patterns of Enterprise Application Architecture
83-7361-715-9
Irmidjusz

Systemy informatyczne służące do zarządzania przedsiębiorstwem to zwykle ogromne aplikacje. Operują na milionach rekordów, przesyłają gigabajty danych i są obsługiwane przez dziesiątki użytkowników. Sprawne działanie takiej aplikacji jest niezwykle istotne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, dlatego musi ona być stabilna, a przed wdrożeniem -- gruntownie przetestowana. Przy tworzeniu aplikacji tego typu wykorzystuje się opracowane już rozwiązania, zwane wzorcami projektowymi. Wzorce projektowe to modele poszczególnych komponentów aplikacji -- należy jedynie zaimplementować je w wybranym języku programowania.

Książka "Architektura systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Wzorce projektowe" to przegląd wzorców wykorzystywanych przy projektowaniu aplikacji korporacyjnych. Opisuje zasady podziału aplikacji na warstwy i zasady współpracy pomiędzy warstwami; przedstawia także modele komponentów wchodzących w skład każdej z nich.

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl

smalaca | 2014-07-16
Na półkach: Przeczytane, Progamming itp
Przeczytana: 16 lipca 2014

Z pewnością warta przeczytania pozycja. Bez względu na to czy aby dowiedzieć się czegoś nowego, czy w celu poukładania posiadanej już wiedzy.

Rafał | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Programowanie