Wielka bajka kocia

Wydawnictwo: Philip Wilson
Velka kočiči pohádka
Wielka, bajka, kocia
dona

Bajki znakomitego pisarza czeskiego Karela Čapka są lekturą naprawdę wyjątkową. Urzekają nie tylko dzieci, ale także dorosłych: mamusie, tatusiów, dziadków. Osobliwością tych bajek jest to, że jedna baśń dzieje się w drugiej, fantazja bajkowa miesza się z realiami współczesnej rzeczywistości, tak jakby świat bajki stanowił jedność ze światem realnym. Bajki Karela Čapka to wspaniała lektura dla dzieci i dla dorosłych - to także rzadka okazja do wspólnego zgłębienia przez dzieci, ich rodziców i dziadków zagadek świata i życia, dobra i zła... Ilustracje jednego z najbardziej znanych polskich grafików, Mariana Murawskiego są dopełnieniem i podkreśleniem niezwykłej atmosfery bajek Čapka. Zamieszczone w tym tomie bajki są w większości po raz pierwszy publikowane w Polsce.

Mirabel91 | 2016-10-30
Przeczytana: 2000 rok