Okładka książki

"Medaliony" Zofii Nałkowskiej

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Analiz Literackich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
typ
papier
Ewelina
6.88 (43 ocen i 3 opinie)
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Karolina | 2011-07-24

Jak dla mnie zbyt drastyczne opisy, mimo iz ksiazka jest krotka meczylam ja dosc dlugo...ciezko bylo przebrnac przez opisy tragedii ludzkiej. Ksiazka przeczytana matura zaliczona:D

isabell_96 | 2013-12-04

Dołująca i pesymistyczna, ale przede wszystkim prawdziwa..

Verdal | 2013-07-08
Przeczytana: 19 maja 2013

Wartościowe myśli o "Medalionach" Nałkowskiej.

Ada7620 | 2014-08-18

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku