Kati we Włoszech

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Na początku lat pięćdziesiątych Astrid Lindgren napisała serię książek o energicznej, lekko postrzelonej, no i oczywiście pełnej radości życia Kati. Kati w Ameryce, Kati we Włoszech oraz Kati w Paryżu to pewnego rodzaju reportaże z podróży, ale przede wszystkim zabawne i zaskakujące przygody tytułowej Kati w najciekawszych miejscach świata.W Sztokholmie w małym, miłym mieszkanku na

Bacha85 | 2014-01-01
Przeczytana: grudzień 2013

Nie wiem, czy wśród moli książkowych znajdzie się choć jedna osoba, której obce jest nazwisko autorki. Jej „Dzieci z Bullerbyn” czy „Przygody Pippi” rozbudzały i nadal budzą miłość do książek u całych pokoleń młodych czytelników. Opowieść o Kati przeznaczona jest dla nieco starszych czytelniczek, jednak w powieściach dla młodzieży Astrid Lindgren radzi sobie równie znakomicie, co w książkach dla najmłodszych. „Kati we Włoszech” to drugi tom z trzyczęściowej opowieści o wchodzącej w dorosłe życie, sympatycznej mieszkance Sztokholmu. Nie miałam okazji zetknąć się z pierwszym tomem, jednak w niczym nie przeszkodziło mi to w czerpaniu przyjemności z lektury tej powieści.

Autorka zabiera czytelników do Włoch przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Razem z Kati mamy okazję poczuć romantyczny nastrój Wenecji, natchnioną atmosferę Florencji, czy przespacerować się nocą ulicami Wiecznego Miasta. Opisy wszystkich tych miejsc są o tyle warte uwagi, że oprócz...

Ervisha | 2010-10-21

Słaba - nudna, banalna, przewidywalna i głupia

| 2014-07-05

To było moje drugie podejście do Kati, pierwszą moją książką z jej udziałem była "Kati w Ameryce", której oczywiście nie skończyłam. Do tej książki trzeba dorosnąć ( o ile się ją czytało wcześniej jako maluch), zrozumieć ją i przeżywać losy bohaterek. Ale i oczywiście kibicować partnerowi Kati, jednemu albo drugiemu. LEKKI SPOILER Ja osobiście wolę Jana i z nim bym zeswatała bohaterkę.

mistake | 2012-04-08

Dla mnie super ! Polecam :)

Lenona | 2013-01-10

BARDZO FAJNA KSIĄŻKA :)