Koleżaneczki

Wydawnictwo: Egmont Polska
dinda

Dziewczynka o imieniu Iwa ma 2 najlepsze przyjaciółki Patrycję i Anię, młodszego brata Kamila. Pewnego wieczoru dziewczynka wcześnie kładzie się spać a ponieważ nie może zasnąć podchodzi do okna i wypowiada życzenie. W tym właśnie czasie coś błysnęło za oknem i okazało się, że to spadająca gwiazda. Iwa od tego dnia stała się niewidzialna (ponieważ takie wypowiedziała życzenie nie wiedząc że to była owa spadająca gwiazda). Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie przygody miała Iwa koniecznie przeczytaj tę książkę.

kamyk576 | 2014-11-06

Liczba stron : 150
Bardzo zabawna, można się było pośmiac :)
Dla dzieci w wieku 8+.

Kasia | 2013-07-30

Książkę tę przeczytałam parę lat temu. Pamiętam, że bardzo mi się podobała i uważałam ją za najlepszą jaką przeczytałam. Powieść ta nadaje się dla dzieci w wieku 10-12lat,więc śmiało można podać ją swojemu dziecku. Książka ta ma ciekawą i wciągającą fabułę, dzięki której z łatwością można przenieść się w świat fantazji.

Aniołeczek | 2011-07-14

To że Ewa Nowak świetnie pisze wiedziałam od dawna, ponieważ czytałam jej teksty w różnych czasopismach (m.in. w "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Cogito" etc.). Ale książka pt. "Koleżaneczki" jest pierwszą książka, tej autorki po którą sięgnęłam zupełnie przypadkowo, mianowicie w bibliotece została nie wypożyczona aktualnie tylko ta książka. Nie zawiodłam się na autorce, książka była tak samo dobra jak teksty, które pisze do gazet (tylko nieco dłuższa;)). Szkoda tylko, że "czarny charakter" przedstawiony w tej powieści jest moją imienniczką. W Polsce są wredniejsze imiona niż Anna;)

ktosiek | 2016-01-16
Przeczytana: 2010 rok

To była moja ukochana książka jak miałam 10 lat. Historia Iwy jest bardzo prawdziwa pokazuje ciemne i jasne strony przyjaźni. Jest wątek miłosny i trochę magii. Książka jest bardzo ciekawa pełna humoru, ale też niesie przekaz co jest bardzo ważne kiedy książkę czytają dzieci. Oczywiście polecam. :)

Natalka Bydzia | 2015-05-10

Książkę ,,Koleżaneczki'' akurat dostałam... Okładka do mnie nie przemawiała, więc długo wahałam się z jej przeczytaniem ;p. Lecz kiedy zaczęłam delektować się w tej lekturze, nie mogłam się oderwać!!! Książka bardzo humorystyczna i wciągająca :). Polecam wszystkim! Młodym, i starym ;D #pozdrowionka

Senyera | 2013-03-16

Przeczytałam jeszcze w czasach szkoły podstawowej. Na tym etapie ta książka może być naprawdę ciekawa i zajmująca, ale obecnie już pewnie bym przez nią nie przebrnęła ;) Fabuła mało interesująca, ale dla dziecka w czwartej klasie jak znalazł :D

Bankomacik | 2016-06-06

Co prawda czytałam ją dawno, ale pamiętam, że mi się podobała :)

GreatAura | 2013-01-09

Pierwsza książka Ewy Nowak, od której zaczęłam! Dała mi wiele do myślenia, pamiętam, że czytałam ją w czwartek klasie podstawówki. Autorka wzorowała postać Iwy na swojej własnej córce, czego dowiedziałam się na spotkaniu literackim z autorką powieści ,,Koleżaneczki". Polecam tą książkę! W wydaniu prezentowanym na miniaturze znajdują się także świetne ilustracje.

Ania | 2014-08-16

Spośród książek Ewy Nowak ta podobała mi się najmniej. Wydaje mi się jakby była pisana trochę innym językiem niż inne jej książki, które czytałam. Ale jest przyjemna w odbiorze.