Największe błędy wywiadów świata

Tłumaczenie: Jan Rosiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kulisy Wywiadu i Kontrwywiadu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Military intelligence blunders
wywiad,
literatura faktu
hunter

Opis i analiza błędów popełnionych przez wywiady wojskowe oraz następstwa tych pomyłek. Przedmiotem uwagi atora są nie tylko wydarzenia, które składają się w efekcie na rzeczony błąd, lecz również powody, dla których wartościowe, a niekiedy doniosłe dane wywiadowcze były bagatelizowane, niewłaściwie rozumiane lub ignorowane przez polityków i sztaby wojskowe...

Karis | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Ciekawa pozycja, opisująca największe błędy światowych wywiadów popełnione w XX wieku. Począwszy od świetnie zaplanowanej operacji wprowadzania Niemców w błąd przed lądowaniem w Normandii, po klęski wywiadowcze USA przed Pearl Harbor, w Wietnamie czy nieprzewidzenie inwazji na Falklandy przez wywiad brytyjski - kończąc na wojnie w Zatoce Perskiej (a po drodze kilka innych;)).
Zdarza się, że autor nieco przeciąga niektóre wątki, ale nie jest to wielki minus.

PrepareForTheArrival | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016