Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty.

Wydawnictwo: PTTK Kraj
978-83-7005-514-1
góry, turystyka, szlaki
hobby

Poradnik zawiera informacje o organizacjach pozarządowych, z którymi młodzież może spotkać się w szkole PTTK, ZHP, LOP czy PTSM, a także propozycje zagospodarowania czasu wolnego poprzez zdobywanie odznak krajoznawczych i turystycznych PTTK, odznaki miłośnika schronisk PTSM czy sprawności harcerskich. Wydawnictwo książkowe podzielone jest na kilka części m.in.: 1. WĘDRUJEMY: jak przygotować...

1. WĘDRUJEMY: jak przygotować się do wycieczki pieszej, górskiej, kajakowej, rowerowej; ubiór w zależności od rodzaju wędrówki, pory roku; ekwipunek na wyprawę krótszą i dłuższą, co zabrać do apteczki, a także jak udzielić pierwszej pomocy na trasie, w nagłych wypadkach; warunki atmosferyczne podczas wędrowania, jak się zachować kiedy jest mgła, burza itd.

2. SZLAKI CZEKAJĄ ‐ to rozdział, gdzie proponujemy w każdym z 16 województw propozycje szlaków pieszych, rowerowych, z zaznaczeniem atrakcji turystycznych, miejsc noclegowych, odniesienie do stron www, gdzie można znaleźć większą ilość informacji o danym województwie, noclegach, gastronomii i szlakach turystycznych. W tej części opisujemy jak w Polsce oznakowane są poszczególne rodzaje szlaków, jak czytać mapę, zapoznajemy z podstawowymi znakami topograficznymi. Szlaki pokazujemy na wycinkach mapy.

3. ZDOBYWAMY ODZNAKI – krajoznawcze i turystyki kwalifikowanej

4. W PRZYJAŹNI Z PRZYRODĄ‐ wędrujemy po terenach chronionych, zasady.

Ważnym uzupełnieniem wydawnictwa jest strona internetowa www.mlodziez.pttk.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

źródło opisu: ZG PTTK

źródło okładki: http://www.turyzm.edu.pl/wydawnictwa_2009.html