Izabela. Klejnot Kastylii

Seria: Pamiętniki Księżniczek
Wydawnictwo: Świat Książki
Isabel: Jewel of Castilla
Asik92

Tym razem poznajemy losy Izabeli I Katolickiej, królowej kastylijskiej i aragońskiej. Jej młodość nie upływała na zabawie. Rozbito jej rodzinę i skazano na banicję. Jednak ta tragedia nie przeszkodziła Izabeli osiąść na tronie. Bohaterka pamiętnika odznacza się ogromną mądrością, hartem ducha i zainteresowaniem żeglugą. To ona już jako monarchini wyraziła zgodę i wyłożyła pieniądze na podróż Kolumba do Nowego Świata.

Książka pozwala młodemu czytelnikowi odbyć interesującą podróż do przeszłości. Na końcu zamieszczono reprodukcje, drzewo genealogiczne rodu Izabeli oraz mapy Hiszpanii.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://nakanapie.pl/book/493085/izabela-klejnot-kastylii.htm