Исповедь на заданную тему
839000710X
Łukasz

Jest to autobiografia Borisa Jelcyna spisana w 1990, jeszcze zanim został on prezydentem. Dotyczy głównie wyborów deputowanych ludowych w okręgu moskiewskim, a także wcześniejszych wydarzeń z życia Jelcyna. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na walkę z AIDS w Federacji Rosyjskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl

Łukasz | 2011-02-09
Na półkach: Polityczne, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2011

W sumie nie polecam tej książki, chyba że kogoś szczególnie interesują wybory deputowanych ludowych w Moskwie, które są tutaj przewodnim wątkiem przerywanym retrospekcjami ułożonymi chronologicznie. Cóż, dowiadujemy się paru ciekawych rzeczy na przykład tego, że Jelcyna prawie utopił pijany pop w chrzcielnicy, ale to mi nie wystarcza. Jak dla mnie największą wadą tej książki jest to, iż kończy się w 1990 roku, kiedy Jelcyn zaczynał naprawdę coś znaczyć. Kolejnym minusem jest to, że Jelcyn napisał sobie laurkę i często wspomina o tym jak go rzekomo mają uwielbiać robotnicy. Może i to jest prawda, ale jak dla mnie nie brzmiało to wiarygodnie. Jednak gdy sięgałem po tę książkę mnie osobiście zastanawiało jak Jelcyn odniesie się do tego nieszczęśliwego wypadku w zarządzanym przez siebie Świerdłowsku, gdzie z laboratorium wydostały się wirusy hodowane w ramach broni biologicznej. Nawet tego nie opisał. Daje dwie gwiazdki, bo bądź co bądź znalazły się w tej pozycji interesujące fakty,...

Tadeusz Szklarski | 2013-02-07
Przeczytana: 2002 rok

Te jego nieszczęsne "wyznania" to prawdziwy koszmar. Czyta się to zapewne gorzej niż stenogramy z obrad partii w jakimś zapadlym obwodzie Związku Radzieckiego. Bezmyślne, bezrefleksyjne, bez nadziei na jakąkolwiek ciekawą anegdotkę...na szczęście zapłaciłem za to dzieło okrągłą złotówkę na straganie w podziemiach dworca Śródmieście.

Jerzy-Gordon | 2014-08-31

Jedna z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie.

Kirk | 2015-06-06
Russkaya | 2014-01-12