Życie po europejsku: od czasów najdawniejszych do współczesności

Tłumaczenie: Jacek Antkowiak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Lebensformen Europas :
978-83-01-16084-5
antropologia, kultura, Europa, historia
historia

Książka ta w chwili jej wydania została przez niemieckich historyków okrzyknięta najlepszym dziełem autora i przełomem w historiografii. Autor w sposób niezwykle nowatorski, łącząc i uzupełniając kilka różnych dziedzin nauki, ukazał sposób życia w Europie na przestrzeni wieków. Praca składa się z 3 części. W części I, zatytułowanej CIAŁO, autor przedstawia ewolucję stosunku Europejczyków do...

Praca składa się z 3 części.
W części I, zatytułowanej CIAŁO, autor przedstawia ewolucję stosunku Europejczyków do takich problemów, jak higiena osobista, choroby, nagość czy głód.
W części II, noszącej tytuł ŻYCIE W SPOŁECZNOŚCI, profesor Reinhard ukazał szerokie spektrum stosunków międzyludzkich od więzów rodzinnych, przez postrzeganie różnych momentów życia człowieka (dzieciństwo, dorosłość, starość) aż do kontaktów z przedstawicielami innych narodowości.
Część III, ostatnia, zatytułowana PRZESTRZEŃ, to analiza postrzegania przez Europejczyków otaczającego ich świata.

Lektura dla wszystkich, którzy interesują się fenomenem kultury europejskiej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/31657/zycie-po-europejsku.html

źródło okładki: http://www.empik.com/zycie-po-europejsku-od-czasow...»