komiksy
Niziołka

RACJA STANU, wiedźmiński komiks oparty na oryginalnej fabule i wizualnie inspirowany grą komputerową, przeszedł już swój chrzest ognia! W pierwszej części opowieści Geralt z Rivii trafił do Creigiau w Księstwie Malleore(...) Spragnionym wiedzy oraz ciekawostek scenarzysta i rysownik komiksu opowiedzą też o tajnikach swojego rzemiosła, a zwłaszcza, jak używali go, pracując nad RACJĄ STANU. Przedstawimy również, jak odkryto talent Andrzeja Sapkowskiego oraz jakie literackie tropy zawarł w swoich dziełach. Nie zabraknie także wiedźmińskiego humoru. Większość miłośników komputerowego RPG żyje już nową grą, WIEDŹMIN 2 : ZABÓJCY KRÓLÓW. Gdy oderwą się od monitora, na naszych łamach przeczytają o tym, jak powstawała wiedźmińska grafika, jakie plany związane z serią Wiedźmin ma jej producent - oraz jak wyglądała premiera jej najnowszej odsłony!

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1226.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1226.html

książek: 2004
Dominik | 2011-08-17
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

"Racja stanu" to dwuczęściowa zeszytowa opowieść o jednej z wielu przygód Geralta. Tym razem zabójcy potworów przyjdzie zmierzyć się z leszem. Muszę przyznać, że twórca historii ukazanej w "Racji stanu" mnie zaskoczył: pod pozorem pokazania zwykłego zlecenia, jakie dostaje wiedźmin, zaserwował czytelnikom dość przyjemny kryminał, podobny do pierwszego opowiadania Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie. Michał Gałek, scenarzysta, sam przyznaje, że inspirował się tym opowiadaniem. W samym scenariuszu, który może nie jest zbyt rozbudowany czy wielowątkowy, ponieważ powiela niektóre schematy, spodobały mi się twisty fabularne, gdzie na samym końcu okazuje się, że winna nie jest ta sama osoba, o której myśleliśmy na początku czy w środku opowiadania historii. Warto też zwrócić uwagę na dialogi, które są niezwykle czytelne, ale nie puste i kiedy trzeba wyjaśniać to wyjaśniają, a kiedy mają być zabawne - śmieszą.

--------------------

Reszta recenzji na:...

ultimate | 2013-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2013

Dla fanów Wiedźmina pozycja obowiązkowa. Dla osób, które nie miały styczności z twórczością Andrzeja Sapkowskiego (o ile to w ogóle możliwe?), a lubią komiksy to również pozycja warta uwagi. Interesująca fabuła z licznymi zwrotami akcji oraz pięknie narysowane kadry. Czego chcieć więcej? W tym tomie na uwagę zasługuje jeszcze dość ciekawie wykonana mapka, będąca próbą chronologicznego uporządkowania historii Geralta od książek po pierwszą grę. Nie żałuję, że zakupiłem :)

kendo777 | 2016-11-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy