Postawy i zmiana postaw

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Attitudes and Attitude Change
83-89574-36-5
Alka

"Postawy stanowią centralną część indywidualności człowieka. Można znaleźć wiele przykładów osób gotowych umrzeć za swoje przekonania. Ludzie kochają i nienawidzą, lubią i nie cierpią, sprzyjają komuś lub czemuś bądź wyrażają sprzeciw. Zgadzają się, nie zgadzają, sprzeczają się, a czasem nawet udaje się im kogoś przekonać. Codziennie jesteśmy narażeni na niezliczone próby zmieniania lub umacniania naszych postaw, podejmowane w kontaktach osobistych, za pośrednictwem środków masowego przekazu lub internetu. Postawy są więc bardzo istotnym elementem naszego funkcjonowania, dlatego warto wiedzieć: czym są, jak powstają, jak się je mierzy, jak można je zmieniać, jak wpływają na nasze zachowanie. Książka "postawy i zmiana postaw" na pewno zainteresuje nie tylko badaczy i studentów psychologii, socjologii i pedagogiki, ale również polityków i dziennikarzy."

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.gwp.pl

Mekare76 | 2017-01-27
Przeczytana: 03 stycznia 2017

To już się stało chyba regułą, że w każdej tworzonej w okolicy środowiska akademickiego publikacji trzeba po raz piąty i dziesiąty powtarzać to samo. Te same zdania, ten sam sens, powtarzamy rozdział, powtórzmy tę wiadomość, lanie wody. Same eksperymenty i opracowania teorii niekiedy ciekawe, niekiedy naciągane.

anowi-chan | 2012-10-18
książek: 1950