Vampyre

Lord Byron, wapiry, Grecja
horror
angielski
Ania

What was the deadly secret that haunted the writings of Lord Byron, that most brilliant and notorious of romantic poets? The Vampyre offers a truly terrifying answer. Impeccably researched, vividly imagined, it is gothic fiction at its most atmospheric, allusive and thought-provoking. As Byron himself pointed out: truth is stranger than fiction.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.tom-holland.org/fiction.html

Oczywiście skusił mnie tytuł (o ja zła) i cudna okładka (szkoda gadać) i dałam się skusić obietnicą tytułowej tajemniczej historii Lorda Byrona jako wampira. Zadziałała tutaj też oczywiście moja miłość do literatury angielskiej i wszelkich opowieści dotyczących prawdziwych historycznych postaci. I śmiem rzec, że w tym aspekcie autor mnie nie zawiódł - dostarczył dawkę ciekawych informacji na temat Byrona i jego otoczenia, których nie omieszkałam sprawdzić i ... tu już sami przeczytacie, mam nadzieję. Niestety tylko w oryginale, bo jak na razie książka nie została przetłumaczona na język polski (o my niegodni) choć została opublikowana już jakiś czas temu (1995). Nie wiem dlaczego, może ktoś stwierdził, że to po prostu kolejna historia o wampirach jakich wiele i nie warto jej wprowadzać na polski rynek. Bo to przecież tylko wymyślona po części historia życia jakiegoś tam angielskiego poety, takich rzeczy nikt nie czyta - musi być akcja, romans, itp. Zresztą szkoda gadać - w Polsce...

Hekate | 2015-11-02
Karolina | 2016-08-24