Podręczny leksykon ptaków

Pocket factfile of birds
83-86822-67-8
ptaki, leksykon
kamk

W tej niewielkiej książeczce zamieszczono informacje na temat wybranych reprezentantów wszystkich grup ptaków żyjących na całym świecie. Barwne, artystyczne ilustracje przedstawiają sylwetkę każdego ptaka, a mapy - rejony geograficzne, które zamieszkuje. W tekście znajdują się informacje na temat rodzajów siedlisk, w których te ptaki lubią zamieszkiwać, zwyczajów migracyjnych, wielkości, budowy, pożywienia, życia społecznego i zwyczajów związanych z rozmnażaniem, czy też stan liczebny i zachowania, jeśli gatunek jest zagrożony.

una_fresa_verde | 2013-02-04

Świetna książka. Prezentuje wiele gatunków ptaków, zarówno te powszechnie znane jak i takie, z którymi na jej kartach zetknęłam się po raz pierwszy w życiu. Oprócz informacji dotyczących zasięgu występowania (dodatkowo opatrzonych mapką), wielkości, wyglądu, pożywienia oraz rozrodu, znajdziemy tu wiele ciekawostek oraz poziom zagrożenia danego gatunku. Gdyby tylko zamiast rysunków pojawiły się fotografie, byłoby naprawdę pięknie. A tak - minus jedna gwiazdka.

Kora | 2016-01-12
takisobiejac | 2015-04-26