Moje 16 urodziny

Wydawnictwo: eSPe

Ivano ma 15 lat. Jest przystojny. Inteligentny. Wrażliwy. Ma wspaniałą wyobraźnię i wielkie marzenie: zostać poetą. Jego historia rozwija się pomiędzy wierszami, zapisywanymi na kartkach papieru, które zawieszał na domofonie, a wołaniem o pomoc, pomiędzy nieszczęśliwą miłością a wielką potrzebą wykrzyczenia światu: aOto ja. Także istniejęa.Moje 16 urodziny. zaczynam wszystko od nowa! to intymne zwierzenia dojrzewającego chłopaka wyrażane w e-mailach. Ivano a jak wielu nastolatków a krzyczy w milczeniu o swojej samotności, o bólu, o zranionych uczuciach i nadziejach. Walczy, wierzy, cierpi, marzy, ciągle ma nadzieję, poddaje się, lecz w końcuazabierz tę książkę ze sobą. Ona może być także Twoim pamiętnikiem.

Natalia | 2013-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Czytałam ją krótko, spodobała mi się. Może dlatego, że mam podobne odczucia i czułam się jakbym czytała coś o mnie i tylko dla mnie. Pokazuje, że życie to nie są tylko godziny, dni, miesiące itd. Pokazuje, że życie to coś wyjątkowego i każdy powinien starać się je przeżyć jak najlepiej potrafi.

kp0018 | 2011-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Pięknie napisana książka o dorastaniu. Nastoletni chłopak stara się podzielić swoimi spostrzeżeniami w wierszach i mailach pisanych do przypadkowej osoby. Mimo braku odpowiedzi chłopak dalej pisze, ponieważ staje się to dla niego ucieczką od niezrozumienia, samotności i zagubienia w otaczającym świecie.
Naprawdę dobra książka dla nastolatków.

Karolka | 2011-07-20

Książka ciekawa, minus ma taki że pojawia się tam wiele włoskich wyrazów i miast :/

Poza tym niezbyt ciekawa, ale do przełknięcia.

Aleksandra | 2015-08-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane