Ściana pełna jerzyków

Wydawnictwo: Telbit
powieść
Ag2S

Powieść o ponadczasowej sportowej pasji, z romantycznym wątkiem i szczyptą humoru. Licealista Paweł Syrokomla przyjeżdża ze stolicy do małej miejscowości, by na prośbę swojego dziadka-pisarza zebrać materiały na temat jego szkolnej młodości, potrzebne mu do nowej książki. Wiedząc, że dziadek przed laty był członkiem podwórkowej drużyny piłkarskiej, nastolatek dociera do jej założyciela –...

Wiedząc, że dziadek przed laty był członkiem podwórkowej drużyny piłkarskiej, nastolatek dociera do jej założyciela – niegdyś świetnego sportowca, dziś zgorzkniałego samotnika, którego niełatwo namówić do zwierzeń.
Niespodziewanie Pawłowi udaje się nie tylko nawiązać porozumienie z byłym piłkarzem, ale też nakłonić go do opieki nad amatorską drużyną miejscowych gimnazjalistów. On sam wiernie kibicuje młodym sportowcom i niestrudzenie podąża tropem wskazanym przez dziadka, nie spodziewając się nawet, jak wielki czeka go sukces!

źródło opisu: Telbit, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

madzik1403 | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Przepraszam, trochę skłamałam. Nie przeczytałam tej książki do końca. Po przeczytaniu około 1/3 książki nie mogłam dalej kontynuować, bo najzwyczajniej w życiu przynudzała mnie. Cały ten język nie pasuje do rzeczywistości. Oczywiście fantastycznie by było gdyby dzisiaj miał ktoś tak duży zasób słownictwa, wyrażał się w taki sposób, ale jest to chyba nierealne w dzisiejszym świecie. Niestety książka nie odnosi się do dzisiejszej młodzieży, która jest teraz całkiem inna niż ta opisana w książce. Dlatego też jest dla mnie to obce i nie zyskuje mojego zainteresowania. Jednak o gustach się nie dyskutuje :) każdy lubi to, co chce :)

Caroline | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Dobra książka aczkolwiek nie rewelacyjna. Od taka, dla rozrywki. Polecam na niedzielne południe!

gitara27 | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Świetna przede wszystkim pod względem języka... super się czyta

fuzja | 2014-08-14

Niezwykła książka. Piękny język i świetna zabawa.

Kasia | 2015-12-14
basia03 | 2015-12-13