Nieszczęśliwe przypadki Benjamina Piffa. Fabryka życzeń

Wydawnictwo: Egmont Polska

Osierocony Benjamin Piff zamknął oczy, zdmuchnął świeczkę, skupił się i pomyślał, co chciałby dostać na urodziny. I oto natychmiast w Fabryce Życzeń zawyły syreny alarmowe, bo chłopiec uczynił coś bardzo niebezpiecznego zapragnął, by spełniały się wszystkie jego życzenia. Benjamin był zachwycony swoim sprytnym pomysłem, póki nie dowiedział się, że zakłócił magiczną równowagę klątw i życzeń. Wkrótce sam został wojownikiem w walce ze złowrogimi siłami Fabryki Klątw. Czy uda mu się zwyciężyća

Anomalia | 2012-10-03

Ciekawa, niespotykana fabuła. Czyta się bardzo szybko. 'Lekka' książka, idealna na spokojne wieczory.

| 2012-09-01

Zdecydowanie porusza ciekawy temat na ciekawej płaszczyźnie - tematyka życzeń i ich historii sama w sobie jest fajna, lecz pozwoliła także na stworzenie fascynującego świata i akcji w nim - o co książki nie podejrzewałem. Dodatkowo, choć wewnętrzna przemiana bohatera to nic nowego, tutaj została ukazana w lubiany przeze mnie sposób.