Zrozumieć Lutra

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Hinführung zu Luther
978-83-7033-645-5
religia
emm

Kim jest Luter? Geniuszem czy szarlatanem? Czy można obwiniać go za rozłam Kościoła? A może to właśnie on w dobie szesnastowiecznego kulturowego kryzysu i zepsucia Kościoła na nowo odkrył Ewangelię i dał jej autentyczny wykład? Otto Hermann Pesch, jeden z najwybitniejszych znawców myśli Lutra, w swoim wnikliwym studium wychodzi poza utarte schematy, odczytuje i interpretuje dzieło teologa z...

Otto Hermann Pesch, jeden z najwybitniejszych znawców myśli Lutra, w swoim wnikliwym studium wychodzi poza utarte schematy, odczytuje i interpretuje dzieło teologa z Wittenbergi – jak sam to określa – „poza reformacją i kontrreformacją”.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=673

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=673

Andrzej | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Świetna książka. Wychodząca poza stereotypy, łatwe kategoryzacje, schemtat "my-wy". Pesch w naprawdę ciekawy sposób pokazuje, jak wiele jako chrześcijanie nauczyliśmy się od Lutra i wciąż możemy nauczyć, jak wiele jego myśli jest dziś w Kościele Katolickim uznawanych za własne. Gdyby Luter żył dziś, do żadnego rozłamu by nie doszło, choć w tamtym czasie był on niemalże nieunikniony. Mimo to nawet dziś nie jest łatwo zrozumieć Lutra, ale Pesch pokazuje, że warto spróbować, a rezultaty mogą okazać się niezwykle zaskakujące.
Poza tym książka Pescha to bardzo dobra lektura duchowa, pozwalająca na nowe przemyślenie wiary i doświadczenia Boga i Kościoła.
Szczerze polecam!

gp_ | 2015-06-06