Les kapos d’Auschwitz
Dorota_1988

Kapo z Auschwitz - to zbiór opowiadań obozowych, których bohaterem jest kapo - więzień funkcyjny, nadzorujący drużyny robocze. Autor opowiada to co przeżył, widział, zapamiętał z przeszło trzyletniego pobytu w obozach koncentracyjnych. Urodził się w Tarnowie, pochodził z biednej żydowskiej rodziny. Po wojnie zamieszkał w Paryżu gdzie zmarł w 1973 r. Książka dotowana przez Fundację Pamięci...

Książka dotowana przez Fundację Pamięci Ofiar Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau.

Mictlante | 2013-10-06
manson | 2013-09-25
lex | 2013-07-30
Na półkach: Przeczytane, Holokaust itp.
Przeczytana: kwiecień 2005
Hunem | 2013-05-27