Niebezpieczne uczucia

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Córka morza (tom 9)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Farlige følelser
Pirania

Elizabeth została wezwana do rodzącej Bergette, choć mąż tamtej jest temu przeciwny. Słyszał, że Elizabeth jest czarownicą, zaczyna jej grozić. Elizabeth boi się, że może teraz paść ofiarą wszystkich swoich kłamstw i przemilczeń. Tymczasem Helene zakochała się w mężczyźnie o nazwisku Pal Persa. Z pozoru sprawia on wrażenie człowieka przyzwoitego, Elizabeth jednak wyczuwa w nim coś dziwnego, jakieś nieprzyjemne cechy. Któregoś dnia słyszy na temat Persy informacje, które budzą w niej lęk o dalszy los przyjaciółki. Zbiera się na odwagę i chce ją przeprosić, powiedzieć, co ludzie gadają. Idzie do pokoju Helene, ale to, co tam widzi, wywołuje szok.

źródło opisu: nota wydawcy

ewkap16 | 2016-04-03