Gigant 12/98: Stary mamut mocno śpi

Seria: Komiks Gigant
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
lipek

Sztuka dla sztuki. Opowieść o miłości i szlachetnej, kaczej rywalizacji w starych, dobrych czasach... Donald - ubogi malarz, kontra Goguś - bogaty dandys. Który zdobędzie serce i fortunę Daisy Kwarrington? Spotkanie z wampirem. Czy wampir może mieć coś wspólnego z kaczogrodzką giełdą? Tak! Na giełdzie gra Sknerus i aby zdobyć dolara wejdzie w interes z każdym. Nawet z wampirem! O co naprawdę...

Sztuka dla sztuki.

Spotkanie z wampirem.
Czy wampir może mieć coś wspólnego z kaczogrodzką giełdą? Tak! Na giełdzie gra Sknerus i aby zdobyć dolara wejdzie w interes z każdym. Nawet z wampirem! O co naprawdę chodzi hrabiemu Kwaczuli?

Wielkie małe miasto.
Miasta (m.in. Myszogród!) znikają z powierzchni Ziemi i zmieniają się w miniaturowe makiety. Kto się za tym kryje? Miki trafia na trop kosmicznej afery i pewnego złośliwego ufoludka. Czy zdoała uratować świat i pomóc przyjaciołom?

Co za dużo, to niezdrowo.
Mat Psot to kolega z ławki Donalda i największy figlarz w całym Kaczogrodzie. Przez niego Donald niemal traci dach nad głową i popada w nieliche tarapaty. Czasami z żartami nie ma żartów!

źródło opisu: Wyd. Egmont, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie - gabj

bozo777 | 2012-12-22
Przeczytana: 1998 rok

Pamiętne czasy gdy czytało się "Giganta". Patrząc na datę aż dziw bierze, że już tyle minęło lat. Razem z czasopismem "Kaczor Donald" to były moje ulubione komiksy z dzieciństwa.

madzik | 2014-11-22

fajny komiks