Sprawozdawczość budżetowa jednostek samorządowych

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Publikacja skierowana jest do pracowników sektora finansów publicznych, którzy w codziennej pracy przygotowują sprawozdania budżetowe.Poradnik omawia je szczegółowo oraz wyjaśnia, jak wypełnić każdą pozycję. Publikacja przedstawia powiązania między kontami księgi głównej i paragrafami klasyfikacji budżetowej a poszczególnymi wierszami sprawozdania.Istotną zaletą tego opracowania jest płyta CD, na której umieszczono wszystkie wzory sprawozdań omówione w książce, dzięki temu można je swobodnie wypełniać, drukować i archiwizować. Ponadto na płycie znajdują się aktualne akty prawne z zakresu rachunkowości budżetowej.Książka wydana w serii aSzybki kurs księgowy. Książki wydane w tej serii mają za zadanie szybko zapoznać Czytelnika z wybranym zagadnieniem i pozwolić na natychmiastowe zastosowanie zdobytej wiedzy w pracy. zadania te ułatwiają m.in.: gotowe wzory dokumentów, porady ekspertów, rozwiązanie typu akrok po kroku oraz liczne przykłady.Istotną zaletą tego opracowania jest płyta CD, na której umieszczono wszystkie wzory sprawozdań omówione w książce, dzięki temu można je swobodnie wypełniać, drukować i archiwizować. Ponadto na płycie znajdują się aktualne akty prawne z zakresu rachunkowości budżetowej.