Psychologia bólu

Wydawnictwo: Difin
9788372519108
podręcznik akademicki
surven

Problematykę psychologii bólu podjętą w tej książce można określić jako wieloaspektową, wielowymiarową i wielodyscyplinarną. Dla autorki ważne jest ogarnięcie możliwie jak najszerszego zakresu czynników i mechanizmów współtowarzyszących temu procesowi. To całościowe podejście do zagadnienia bólu oraz wielowymiarowe rozumienie człowieka w sytuacji bólu, choroby i cierpienia warunkuje głębsze zrozumienie, poznanie i odczytanie czynników odgrywających istotną rolę w powodowaniu i wpływaniu na doznania bólowe oraz interpretowaniu sytuacji chorobowej.

Tematem pracy jest psychologiczna analiza czynników wpływających na doznanie bólu osób w chorobie przewlekłej, m.in. osobowości, poczucia sensu życia, jakości przeżyć i postaw egzystencjalnych oraz doświadczania cierpienia. Rozpoznanie źródeł bólu nie wystarcza w diagnozie i leczeniu. Należy zwrócić uwagę na „wielowymiarowe rozpoznanie i wielokierunkowe leczenie”.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=957

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=957