Z myślą o koniu. Opowieści o rozwiązanych problemach i naukach z nich płynących.

Tłumaczenie: Beata Fiłonowicz
Wydawnictwo: Galaktyka
Considering the Horse, Tales of Problems Solved and Lessons Learned
83-89896-13-3
konie, jeździectwo
Karodziejka

Zabawne historie opowiedziane przez Marka Rashida pokazują, jak bez użycia siły rozwiązywać problemy występujące przy szkoleniu koni. Autor omawia dobre maniery na ziemi, podnoszenie nóg, okazywanie niechęci przy podnoszeniu głowy, załadunek do przyczepy i rzucanie głową. Zamiast instrukcji, gdzie ustawić rękę, jak przyłożyć łydkę, który "guzik" przycisnąć, autor próbuje przedstawić nam...

Zamiast instrukcji, gdzie ustawić rękę, jak przyłożyć łydkę, który "guzik" przycisnąć, autor próbuje przedstawić nam koński punkt widzenia. W formie zabawnych anegdot opowiada historie koni, z którymi spotkał się w swojej trenerskiej karierze i opisuje metody, jakich użył do rozwiązania ich problemów.

źródło opisu: Tekst z okładki - słowa tłumacza.

wolanka | 2013-10-07

Zbiór opowieści o koniach, z którymi przez lata pracował autor został pogrupowany tematycznie - każdy nagłówek odnosi się do powszechnych problemów, z którymi zmagają się miłośnicy hippiki. Wiedza przedstawiona w tej formie, nie tylko jest bardziej interesująca i łatwiejsza do zapamiętania, ale też pomaga we wcieleniu w życie prezentowanych metod. Sama zastosowałam kilka z nich i, poprzez wynik pozytywny moich prób, muszę potwierdzić rzetelność niniejszej książki.

Anima | 2015-05-03

Dzięki tej książce wzbogaciłam swoją wiedzę, zdecydowanie.
Jeżeli jesteś koniarzem, a nie tylko jeźdźcem, śmiało przeczytaj.
Ta książka pomaga wiedzieć i rozumieć. :)

Fille | 2016-07-31
Przeczytana: 26 lipca 2016

Wróciłam do tej książki ponownie i znów jestem zachwycona. Mark Rashid dzieli się swoją niesamowitą wiedzą na temat koni i sprawia, że możemy lepiej zrozumieć te zwierzęta. Dla mnie jednak najistotniejszy jest jeden argument. Żeby dobrze zajmować się końmi trzeba spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Nie ma drogi na skróty, nie uda się niczego przyspieszyć. Konie potrzebują sporo czasu, żeby nam zaufać.

Paloma | 2016-06-19
AGAT | 2013-11-20