A Good Horse Is Never a Bad Color: Tales of Training through Communication and Trust

Wydawnictwo: Skyhorse Publishing
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
angielski
Fille

In A Good Horse Is Never a Bad Color, Mark Rashid continues to share his talent for training horses through communication rather than force. Rashid uses humorous, feel-good stories to relate his techniques of teaching horses by examining their view of the world. This book is a must-have for compassionate horse trainers and owners. Tales of Arabs, appaloosas, and paints—mistrusted and mistreated because of their breed—will give readers a new perspective on these breeds and others. This new edition features added introductory notes for each chapter that contribute to a better understanding of Rashid’s philosophy and methods

źródło opisu: skyhorse publishing

źródło okładki: skyhorse publishing

Fille | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Mark Rashid jest moim ulubionym autorem piszących o koniach. Cenię jego książki za ogrom wiedzy, ale też za niezliczoną ilość anegdot, które przytacza na potwierdzenie słuszności swoich metod. Lubię czytać o koniach równie mocno co na nich jeździć, a ta książka zachęca również do tego aby nauczyć się z końmi pracować.
Co wyróżnia podejście Marka to cierpliwość. Przy każdym koniu stara się spojrzeć na świat jego oczyma po to, by lepiej zrozumieć źródło jego problemu. Nie ma tam miejsca na przemoc ani na krzyki i nawet zbyt intensywne spojrzenie może być za mocną presją wywieraną na zwierzę.
Bardzo się to różni od polskiego podejścia w traktowaniu koni, a ja dopiero po lekturze tej książki zrozumiałam dlaczego. Mark Rashid uczył się od Starego, a Stary uczył się od Indian. Natomiast polska tradycja jeździecka opiera się na kawalerii - czyli na ślepym wykonywaniu rozkazów. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni i że my też zaczniemy czerpać z indiańskiego spokoju. To się przyda i nam,...

Na półkach