Obowiązki zakładów pracy i przedsiębiorców wobec zUS w 2009 roku

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

W książce szczegółowo omówiono najważniejsze dla pracodawców i pracowników zagadnienia: ubezpieczenia społeczne pracowników, ubezpieczenia społeczne zleceniobiorców, ubezpieczenia społeczne osób prowadzących pozarolniczą działalność, dobrowolne ubezpieczenia społeczne i kontynuacja ubezpieczeń, zasady rozliczania, opłacania składek oraz przekazywania dokumentów do zUS, ubezpieczenia zdrowotne, składki na fundusz pracy, wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy z powodu choroby, wypłata świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego, wykaz obowiązujących aktów prawnych. W opracowaniu uwzględniono wszystkie zmiany w przepisach emerytalno-rentowych obowiązujące od dnia 1 stycznia 2009 roku.