Zamek Malbork – siedziba wielkich mistrzów

Wydawnictwo: TopSpot Guide
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
3-938722-07-X
Krzyżacy, Malbork
historia
A--

Malbork – zakonna surowosc zycia i dworski splendor. Oszalamiajace pieknem, wypelnione swiatlem sale i wilgotne, mroczne podziemia. Zakon krzyzacki – zadna wladzy wspolnota mnichow rycerzy, ktorzy w Imie Boze prowadzili mordercze wojny zarowno przeciw poganom jak i chrzescijanom. Sercem tego osobliwego panstwa mnichow stal sie najwspanialszy zamek owczesnego swiata – Malbork.

źródło opisu: Amazon

źródło okładki: Amazon

chrispu | 2014-08-09
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam

Kieszonkowy mini przewodnik po zamku w Malborku oraz historii rycerzy zakonu Najświętszej Marii Panny - po naszemu Krzyżaków. Jak dla mnie jest to idealna pozycja książkowa dla osób które nie chcą nosić/kupować grubaśnych opracowań o zamku a są zainteresowane jego zwiedzeniem.
Jest tu więcej informacji niż w niejednym ogólnym przewodniku po rejonie. Dodatkowo jest też sporo rysunków - często wzbogacających samodzielne zwiedzanie zamku, dużo jest również całkiem ładnych zdjęć oraz tematycznie związanych reprodukcji obrazów i rysowanych scenek sytuacyjnych. Całość jest dość sensownie pogrupowana, można czytać go jako całość lub też skupić się tylko na części związanej ze zwiedzaniem zamku. Co do pomocy w zwiedzaniu - przewodnik nie prowadzi nas "za rączkę" szlakiem, który przemierzają wycieczki ale w miarę szczegółowo opisuje poszczególne pomieszczenia zamku. Czyli jak nie dosłyszało się co powiedział przewodnik, to można tu sobie doczytać.

Przewodnik jest jednym z kilku wydanych w...

K_Schmidt | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014