Stroiciel lasu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
978-83-7073-963-8
Ag2S

Nowa fascynująca powieść autora entuzjastycznie przyjętych „Samo-lotów”! Pełna humoru opowieść psa o człowieku. Początek lat 90. M – bohater poprzedniej powieści Stokowskiego „Samo-loty” – wybudzony z długotrwałej śpiączki, stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego powrócił na Ziemię. Opuszcza Warszawę i osiedla się w lasach na północy Polski. Tam, podczas wędrówek z psim Sancho Pansą...

Nowa fascynująca powieść autora entuzjastycznie przyjętych „Samo-lotów”!
Pełna humoru opowieść psa o człowieku.
Początek lat 90. M – bohater poprzedniej powieści Stokowskiego „Samo-loty” – wybudzony z długotrwałej śpiączki, stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego powrócił na Ziemię. Opuszcza Warszawę i osiedla się w lasach na północy Polski. Tam, podczas wędrówek z psim Sancho Pansą u boku, stopniowo odzyskuje władze cielesne i duchowe. Jego głównym zajęciem staje się harmonizowanie brzmienia rozstrojonych drzew i zakątków puszczy w pradolinie Wisły.

Jednostka-Urojona | 2011-10-07

Zaczynało się opornie. Ot, kolejna polska książka na przyzwoitym poziomie. Ale im dalej w (dosłownie) las, tym więcej niespodzianek, zostawionych na drodze przez autora; meteorytów, uderzających w głowę, kiedy nikt, dosłownie nikt się tego nie spodziewa. Subtelne, dodające smaku gry słowne; i monsunowe wzruszenia, które przychodzą znienacka, atakując w tramwaju, na ławce w parku, nie wiadomo do końca dlaczego - ale które są delikatne, miękkie w dotyku, jak uścisk przyjaciela. I te uśmiechy - niezauważone, dopóki się nie pojawią.
To wspaniałe, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią pisać tak pięknie, inteligentnie i z humorem pisać o zachwycie światem, lasem zielonym, muzyką, i milczeniem Mistrza.

MilesTeg | 2016-01-07
Przeczytana: 30 października 2015

Opowieść o poszukiwaniu.
Poszukiwaniu siebie, miłości, akceptacji, zrozumienia i swojego miejsca na świecie i we wszechświecie. Także o tym, aby pozwalać innym na życie w zgodzie z sobą i na bycie sobą i pozwalać na posiadanie swoich własnych, indywidualnych wariactw. I jeszcze o tym, aby uważnie obserwować świat i szanować naturę... I aby się zachwycać...
Książka o człowieku, lesie i psie - ale ta kolejność może być dowolna.
No i ten pies... Wielki narrator - piękna sprawa.
I coś jeszcze? Już nic, po prostu czytajcie.

malgola | 2012-07-02

Książka psychologiczna, socjologiczna, fantastyczne studio człowieka i jego ułomności, a także niecodziennych możliwości. Uwielbiam ją :)

nextdooralice | 2014-10-23

zwiedzając ostatnio wschodnie rubieże naszego pięknego kraju, znajdowałam miejsca i ludzi, których opisuje Stokowski umiejscawiając ich w pradolinie Wisły..., jest tu trochę z raju utraconego, trochę z marzeń sennych, trochę nostalgii i sentymentalizmu tak bardzo czasem potrzebnych w zabieganym świecie, jeszcze więcej wiary i nadziei, tęsknoty za przyrodą i 'tak-za-tak, nie-za-nie', piękna lektura.

Sebastian Świątek | 2014-02-06

książka magiczna. jako zajawkę można posłuchać kilku części czytanych w trójce ( ale nie za dużo) a potem czytać i utonąć w magicznym świecie.
to jest superpozytywna książka, po której chce się bardziej.
( jedyne co mi zgrzyta to obwinianie byłej komuny za całe zło tego świata)
Polecam.

krasnylud | 2015-06-19

Zastanawiałam się czy powinnam przeczytać Samo-loty zanim przeczytam Stroiciela lasu, ale i bez tej wiedzy zdołałam cieszyć się tą książką. Fabułą, marzeniami głównego bohatera i "meteorytami", którymi dostawał. Zachęty z tyłu książki, "pisane" przez postacie występujące w książce są wisienką na torcie.

jahoo | 2016-04-03
asiokracja | 2016-04-02