Ostatni angielski król

The Last English King
83-7337-003-X
ostatni, angielski, król
KatiEmm

W 1066 roku normandzki książę Wilhelm, którego od tej pory historia nazywać będzie Wilhelmem I Zdobywcą, wraz z armią podobnych do siebie bezwzględnych awanturników przepłynął kanał i podbił Anglię, zmieniając bieg jej dziejów. Jedna przegrana bitwa zadecydowała o losach silnego, sprawnie rządzonego państwa. Trzy lata później Walt, jedyny pozostały przy życiu rycerz z drużyny króla Harolda II Godwinsona, nadal odczuwa dręczące wyrzuty sumienia, gdyż zawiódł swego suwerena - ocalił własne życie, zamiast zginąć, ratując od śmierci władcę.
Wędrując przez całą Europę i Azję Mniejszą do Ziemi Świętej, kaleki fizycznie i psychicznie młodzieniec opowiada towarzyszom podróży swe niezwykłe dzieje, nierozerwalnie związane z tragicznymi losami ostatniego angielskiego króla.

źródło opisu: okładka

kaskak2003 | 2016-08-07