Być artystą

83-902053-0-0
wywiady, sztuka, artyści,
sztuka
wicher_Lab

"'Być artystą' jest pozycją dla każdego uczestnika artystycznego, interesującego się szeroko rozumianą kulturą. Lektura pasjonujących i kompetentnych wywiadów (autor jest krytykiem sztuki) z różnymi osobowościami twórczymi stanie się z pewnością fascynującą przygodą intelektualną nawet dla najwybredniejszych czytelników. O sobie, uprawianej profesji i artystycznych wizjach świata mówią m....

O sobie, uprawianej profesji i artystycznych wizjach świata mówią m. in.:
Tadeusz Brzozowski, Krzesimir Dębski, Leszek Długosz, Władysław Hasior, Szymon Kobyliński, Czesław Niemen, Krzysztof Penderecki, Bohdan Smoleń, Janusz Wiśniewski, Zbigniew Zapasiewicz."

wicher_Lab | 2010-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2010

Wywiady z ludźmi sztuki, ale przekrój ciekawy; od Hasiora do Warczygłowy, od Zapasiewicza do Smolenia, od Pendereckiego do Długosza... Są też literaci, pani od mody :> przedstawiciele pośredni oraz ci od finansowania sztuki. Bardzo mało światowe spojrzenie na sztukę, ale mimo to książeczka swój urok ma. Co prawda wątki lokalnego patriotyzmu (Poznań) zaniżają poziom, tym bardziej, że ukoronowaniem "dzieła" jest lizanie mokasynów pana Pendereckiego, który zaszczycił Teatr Wielki w Poznaniu zgodą na wystawienie jego opery.

Megulinek | 2014-05-10
DamaKameliowa | 2012-08-08