Formy aktywności umysłu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kognitywistyka

Kognitywistyka, czyli interdyscyplinarne studia dotyczące umysłu i procesów poznawczych, zaczyna się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Proponowana publikacja to jak dotąd jedyna i najszersza prezentacja osiągnięć tej dyscypliny. zamieszczone zostały w niej wyniki badań najwybitniejszych specjalistów z tej dziedziny. Praca jest podzielona na 7 części, które obejmują następujące zagadnienia: * emocje, * świadomość, * percepcję, * poznanie społeczne, * język, * ewolucyjne źródła dyspozycji poznawczych, * najnowsze tendencje badawcze. Każda z części pracy poprzedzona jest wprowadzeniem polskich autorów, ułatwiającym zrozumienie podstawowych terminów i założeń kognitywistyki studentom i badaczom z innych dyscyplin.

Leon | 2015-07-06
Na półkach: 2015, Przeczytane, Informacje