Bajki Misia Uszatka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miś Uszatek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Miś Uszatek, bajka
A--

Ciąg dalszy bajek o misiu z "oklapniętym" uszkiem... Miś Uszatek jest zmęczony wędrowaniem po świecie. Postanawia znaleźć przytulne miejsce, gdzie mógłby pomieszkać i odpocząć. Zajączek poleca mu Leśniczówkę na skraju lasu, gdzie mieszkają Wojtek i Basia (czasem występująca pod imieniem Zosi). Miś planuje zostać z dziećmi na czas opowiadania trzydziestu bajek, potem zamierza znowu wyruszyć na wędrówkę. Dobrze, że u Basi i Wojtka jest przytulne miejsce, świetnie nadające się do czytania bajek.

Czesław Janczarski napisał 5 książeczek o Misiu Uszatku:
1960 – “Przygody i wędrówki Misia Uszatka”
1963 – “Nowi przyjaciele Misia Uszatka”
1964 – “Gromadka Misia Uszatka”
1967 – “Bajki Misia Uszatka”
1970 – “Zaczarowane kółko Misia Uszatka”

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Przeczytana: 29 grudnia 2014

Zawiera uniwersalne wartości. Super się czyta, niestety martwi mnie fakt, iż współczesne dzieci nie zachwycają się tego typu książkami :(

Vanyaquetta | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016