Niełatwo być Indianinem

6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
indianie, Meksyk, podróże
literatura faktu
Honorka22

Byłam w Meksyku po raz drugi. Jak i przed dziesięciu laty znowu jeździłam po wsiach, gminach indiańskich, starając się poznać fascynującą codzienność tego kraju, która dla nas pozostaje wciąż jeszcze egzotyką. Jak żyją teraz, w siedemdziesiątych latach naszego stulecia potomkowie przedkolumbijskich mieszkańców tej ziemi, co zyskali chłopi dzięki rewolucji 1910-1917 roku, czy istnieją perspektywy włączenia meksykańskiego Indianina do życia, które nazywamy cywilizowanym - te problemy głównie przyciągały moją uwagę, kiedy podczas dziesięciomiesięcznej podróży przemierzałam Meksyk, starając się dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakątków kraju. Klimat tych wędrówek, sprawy ludzi spotykanych na ich szlaku starałam się przekazać w tej książce.

źródło opisu: okładka

Aleksandra | 2014-03-17

Zaciekawił mnie tytuł, jak i autorka książki. Kobieta pisząca o Indianinach? Rzadkoś. Myślałam że książka będzie opisywała kulture, zachowanie, zwyczaje. Pomyliłam się. Opisuje ona jedynie problemy gospodarcze i społeczne Meksyku. Jeśli kogoś interesuje taki temat-polecam jak najbardziej. A całej reszcie która kocha Ameryke Łacińską jako kulture a nie cyfry-stanowczo odradzam bo USYPIA.Ogółem słabo napisana, utorzsamiłam się z jednym zdaniem. Sądze że 3/4 zawartych tam informacji w życiu mi się nie przyda pozostała 1/3 mogłaby być dobrym motywem,początkiem, podstawą książki podróżniczej o meksyku.

wakahisa | 2013-08-21

Była to moja pierwsza książka, dzięki której zaczęłam swoją przygodę z książkami podróżniczymi. Naprawdę warto przeczytać, ze względu na to, żeby dowiedzieć się jak ciężko mają żyjący tam ludzie, a mimo wszystko są mili i serdeczni, a także uśmiechnięci. Często dowiadywałam się o rzeczach zaskakujących, ale często też przemawiało przeze mnie współczucie. Naprawdę polecam.

skinnylove | 2015-07-12
Na półkach: Podróże, Przeczytane