O leczeniu dusz i poskramianiu wad

Tłumaczenie: Janusz Danecki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mądrość Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
رسالة في مداواة النفوس و تهذيب الأخلاق
83-86483-76-8
islam, filozofia, Al-Andalus
filozofia i etyka
Feanor

"Kto pragnie chwały, majątku i przyjemności, niechaj zadaje się z ludźmi podobnymi do wściekłych psów i chytrych lisów, a za towarzysza niech sobie weźmie byle wroga o odrażającej naturze, Wiedz, że ćwiczenie dusz jest trudniejsze od tresowania lwów, lwy bowiem nie są niebezpieczne zwłaszcza jeśli zamknie się je w klatkach przeznaczonych dla nich przez królów, natomiast dusza nawet zamknięta,...

Wiedz, że ćwiczenie dusz jest trudniejsze od tresowania lwów, lwy bowiem nie są niebezpieczne zwłaszcza jeśli zamknie się je w klatkach przeznaczonych dla nich przez królów, natomiast dusza nawet zamknięta, zawsze jest niebezpieczna."

Feanor | 2010-11-16
Na półkach: Przeczytane, Al-Andalus
Przeczytana: 16 listopada 2010

Zbiór arabskich mądrości nie tylko dla arabistów. Polecam wszystkim wątpiącym w sens nauki dla samej wiedzy i zmęczonym walką o byt doktorantom.

książek: 1922
takisobiejac | 2012-09-15