Historia II wojny światowej

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
historia
Artur

Pierwsza część albumu poświęcona jest udziałowi Polaków w II wojnie światowej, ich zasługom i bohaterskim czynom, m.in.: walce o Anglię dywizjonu 303, złamaniu kodu Enigmy, bitwie o Monte Cassino. W drugiej części album opisuje wydarzenia wojenne w porządku chronologicznym. Odrębny rozdział poświęcony jest najważniejszym bitwom i wydarzeniom wojennym. Każdy rok wojny ilustrowany jest licznymi zdjęciami archiwalnymi oraz planszami, na których czytelnik będzie mógł porównać broń, sprzęt bojowy i umundurowanie walczących stron. Album zawiera również plany przebiegu największych bitew. Na rozkładówce znajdują się najważniejsze daty spisane w formie kalendarium.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

skun | 2014-01-19

Fajna pod względem wizualnym, bogato ilustrowana w dość ciekawe zdjęcia. Historia II WŚ w skrócie - najważniejsze daty, fakty.

Jacek | 2011-01-02

Jako album - całkiem przyzwoita pozycja. Bardzo wiele doskonałych zdjęć, grafik i ilustracji.
Jako opracowanie historyczne o tematyce wojennej - DNO KOMPLETNE. Z resztą, czemu tu się dziwić? Logo "FAKTU" w prawym, górnym rogu mówi samo za siebie...

Mathias | 2016-01-17

Spora kolekcja zdjęć, ale skromny zasób informacji.

Sławek_82 | 2013-04-10
Przeczytana: 2011 rok