Niszczycielska broń. Najlepsze uzbrojenie wojsk lądowych w II wojnie światowej

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Wydawnictwo: Amber
Arms of Destruction. Ranking the Best Land Weapons of WWII
83-241-2289-3
II wojna światowa, wojna, historia
popularnonaukowa
Artur

Czy Tygrys był najlepszym czołgiem II wojny światowej? Czy Sherman był czołgiem doskonałym czy śmiertelną pułapką? Czy armata kalibru 88 mm naprawdę zasłużyła na swoją świetną reputację? Robert Slayton odpowiada na te pytania. Od broni strzeleckiej po broń pancerną przedstawia najsłynniejsze egzemplarze pistoletów, karabinów, moździerzy, czołgów, samochodów pancernych II wojny światowej, porównuje je i ustala, który był najlepszy, a który cieszył się niezasłużoną sławą.

Maciek1988 | 2015-06-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane